Karkasas ventiliuojamiems fasadams

Ventiliuojamo fasado sistemos pagrindas – laikantysis, pakabinamas karkasas, prie kurio tvirtinama apdaila. Karkasas gaminamas iš įvairių tipų medžiagų, tokių kaip – cinkuotas plienas, nerūdijantis plienas, medis, aliuminis.

Visos medžiagos, iš kurių gaminamos laikančiosios konstrukcijos, turi ir pranašumų ir trūkumų viena kitos atžvilgiu. Tai gali būti skirtingas ilgaamžiškumas, atsparumas aplinkos poveikiui, kaina, įrengimo sudėtingumas, mechaninės ir fizikinės savybės.

 

 

 

Aliuminis karkasas

Reikalavimai aliumininio karkaso sisteminiams elementams: gali būti naudojami tik ekstrudiniu būdu pagaminti aliumininiai profiliuočiai, aliuminio lydinys pagamintas pagal EN AW 6060. Gali būti lankstomi tik nesisteminiai aliumininiai gaminiai; sujungimams naudojami tik nerūdijančiojo plieno savisriegiai ir savigręžiai varžtai; maksimalus aliumininio profiliuočio ilgis – ne daugiau kaip 3000 mm; vertikalūs aliumininiai profiliuočiai prie vieno sieninio kronšteino turi būti fiksuojami profiliuočio viduryje arba viršutinėje profilio dalyje, o visi kiti sujungimo taškai paliekami paslankūs,visos aliumininių profiliuočių jungtys turi būti suprojektuotos ir sumontuotos taip, kad prie jų po to būtų galima montuoti fasadines plokštes. Profiliuočių jungties negalima projektuoti apdailinės plokštės viduryje.

Aliuminio karkaso pagrindiniai profiliai: kronšteinas paslankiam tvirtinimui,kronšteinas fiksuotam tvirtinimui, L-profilis ir T-profilis.

Cinkuotas karkasas

Reikalavimai cinkuotųjų profiliuočių karkaso sisteminiams elementams: profiliuočiai turi būti pagaminti iš karštai cinkuoto plieno, kurio markė S280GD+Z275mac arba DX51D+Z275mac EN 10346:2009 ar aukštesnė; profiliuočių negalima pjauti abrazyviniais diskais. Profiliuočius reikia kirpti žirklėmis arba pjauti juostiniu pjūklu; Nepertraukiamo profiliuočio ilgis ≤3000 mm arba kas pastato aukštą; Profiliuočiams jungti tarpusavyje turi būti naudojami cinkuotieji arba nerūdijančiojo plieno savisriegiai ir savigręžiai varžtai; Visos plieninių profiliuočių jungtys turi būti vienoje eilėje, kad po to prie jų būtų galima montuoti fasadinės plokštes (jei statybų projekte nenurodyta kitaip); Metalinių profiliuočių jungtis niekada negali būti plokštės viduryje.

Tam kad sistemos iš plieno profiliuočių konstrukcija būtų montuojama teisingai ir saugiai, turėtų būti konsultuojamasi su sistemos tiekėju/gamintoju.

Siųsti užklausą

    Vardas, pavardė *

    Miestas *

    Telefonas *

    El. paštas *

    Komentaras