Prekyba statybinėmis medžiagomis

Visoje Lietuvoje darbo dienomis 8-17 val. skambinkite +370 678 80688 arba siųskite užklausą

Ruduo – metas pasirūpinti savo pastato stogu

Stogo dangų gamintojai rekomenduoja stogo patikrinimus atlikti mažiausiai du kartus per metus: pavasarį ir rudenį, bei po ekstremalių oro reiškinių: stipraus vėjo, ilgalaikio gausaus lietaus, krušos.

Šiųmetinis ruduo džiugina auksiniais medžių lapų atspalviais, kurie kilimu nukloja žemę. Tačiau dažnėjantys lietūs ir pasitaikančios šalnos primena, kad jau laikas atlikti rudeninę stogo dangos apžiūrą. 

Rudeninio patikrinimo metu:

  • Išvalomos įlajos, latakai nuo medžių lapų, spyglių, šakų ir šiukšlių. Tai svarbu, nes susikaupusios šiukšlės užlaiko drėgmę, dėl ko danga pradeda samanoti, o užsikimšę latakai trukdo tinkamam vandens nutekėjimui nuo stogo dangos.
  • Būtina kruopščiai patikrinti silpnąsias stogo dangos vietas: sujungimus su vertikaliais stogo elementais: dūmtraukiais, šoninėmis sienomis, parapetais, išlipimo ant stogo liukais bei nutekamaisiais vamzdžiais.
  • Kai ant stogo įrengta išorinė vandens nutekėjimo sistema, tikrinamas parapetų, karnizų ir fasadinių sienų įmirkimas. 
  • Apžiūrimos viršutinio aukšto patalpų lubos, esant pratekėjimo žymių, trūkumai fiksuojami plane.
  • Pažeidimai nedelsiant ištaisomi, kad būtų išvengta didelių stogo dangos, pakloto, pastato ir patalpų pažeidimų.

Rekomenduojama pildyti stogo patikrų žurnalą, kuriame žymėti kiekvieną stogo patikrinimą, būklę bei taisymus. Kiekvieną kartą daromos tikrinamų vietų nuotraukos leis įvertinti stogo dangos nusidėvėjimą. 

Primename, kad draudžiama vaikščioti ant stogo, kuris įrengtas su mechaniniu dangos tvirtinimu kai aplinkos temperatūra žemesnė nei -5°C.

Dauguma statybinių organizacijų, privalėdamos užtikrinti atliktų darbų kokybę per įstatymais reglamentuojamą garantinį terminą, pateikia užsakovui eksploatacijos instrukciją. Tik jos vykdymas, t.y. profilaktinė kontrolė ir laiku atliekamas einamasis remontas juridiškai užtikrina užsakovo pretenzijas rangovui dėl nekokybiškai atlikto darbo viso garantinio termino metu. Gerai prižiūrima stogo danga visada pakelia nekilnojamo turto kainą ir yra vienas iš svarbiausių rodiklių nustatant pastato būklę.