Prekyba statybinėmis medžiagomis

Visoje Lietuvoje darbo dienomis 8-17 val. skambinkite +370 678 80688 arba siųskite užklausą

Žalieji stogai

Žalieji stogai – miesto aplinkai ir bendruomenei

Lina

Žaliasis stogas – viena iš geriausių stogo dangų saulės baterijų įrengimui

Didieji pasaulio ir Lietuvos miestai susiduria su žaliųjų plotų nykimo problema: žaliosioms erdvėms paliekant mažiau kaip 20 % miestų ploto, pasikeičia vietinis mikroklimatas – padidėja oro temperatūra, oras tampa sausas, labiau užterštas. Žalias stogas – laidus ir gyvas paviršius – kompensuoja dėl miesto plėtros prarastą plotą, suteikia socialinę, ekonominę ir aplinkosauginę naudą ne tik pastato naudotojams, tačiau ir visai bendruomenei.

 

Daugiasluoksnės plokštės – efektyvioms statyboms

Alanta Mitkevičienė

Daugiasluoksnės plokštės – modernūs, lengvi ir ilgaamžiai konstrukciniai elementai, naudojami stogams ir išorinėms sienoms, taip pat vidinių sienų izoliacijai ir šaldymo kameroms. Projekto įgyvendinimui pasirinkus daugiasluoksnes paneles, statybų procesas tampa gerokai paprastesnis ir greitesnis, ir, svarbiausia – pigesnis.
Pasirenkant plokščių tipą reikėtų atsižvelgti į plokščių šilumos, atsparumo drėgmei ir atsparumo ugniai poreikius. UAB Kečas siūlo Gór-Stal daugiasluoksnes plokštes su šilumos izoliacine šerdimi iš putų poliizocianurato (PIR), kurio tankis 40 kg/m, šilumos laidumo koeficientas λ = 0,022 W/m∙K, plokščių MAX šerdies šilumos laidumo koeficientas λ = 0,019 W/m∙K.
PIR putos pasižymi geresniu atsparumu aukštai temperatūrai. Izocianurato struktūra suyra esant aukštesnei nei 300° C temperatūrai. Karbonizuotas sluoksnis apsaugo nuo karščio perdavimo per plokštę, kas sąlygoja efektyvesnę priešgaisrinę užtvarą.

Ruduo – metas pasirūpinti savo pastato stogu

Alanta Mitkevičienė

Stogo dangų gamintojai rekomenduoja stogo patikrinimus atlikti mažiausiai du kartus per metus: pavasarį ir rudenį, bei po ekstremalių oro reiškinių: stipraus vėjo, ilgalaikio gausaus lietaus, krušos.

Šiųmetinis ruduo džiugina auksiniais medžių lapų atspalviais, kurie kilimu nukloja žemę. Tačiau dažnėjantys lietūs ir pasitaikančios šalnos primena, kad jau laikas atlikti rudeninę stogo dangos apžiūrą. 

Rudeninio patikrinimo metu:

  • Išvalomos įlajos, latakai nuo medžių lapų, spyglių, šakų ir šiukšlių. Tai svarbu, nes susikaupusios šiukšlės užlaiko drėgmę, dėl ko danga pradeda samanoti, o užsikimšę latakai trukdo tinkamam vandens nutekėjimui nuo stogo dangos.
  • Būtina kruopščiai patikrinti silpnąsias stogo dangos vietas: sujungimus su vertikaliais stogo elementais: dūmtraukiais, šoninėmis sienomis, parapetais, išlipimo ant stogo liukais bei nutekamaisiais vamzdžiais.
  • Kai ant stogo įrengta išorinė vandens nutekėjimo sistema, tikrinamas parapetų, karnizų ir fasadinių sienų įmirkimas. 
  • Apžiūrimos viršutinio aukšto patalpų lubos, esant pratekėjimo žymių, trūkumai fiksuojami plane.
  • Pažeidimai nedelsiant ištaisomi, kad būtų išvengta didelių stogo dangos, pakloto, pastato ir patalpų pažeidimų.
Plokscias stogas

STOGAS: plokščias ar šlaitinis?

Alanta Mitkevičienė

Dažnu atveju stogas yra pati brangiausia ir viena svarbiausių namo architektūrinių dalių. Taip yra todėl, kad netinkamai pasirinkus ar įrengus stogą, galite patirti neplanuotų didelių išlaidų – fasado keitimą ar remontą, sugadintos vidaus apdailos remontą, o kur dar baldai ar brangi buitinė technika. Toliau apžvelgsime šių tipų – plokščio ir šlaitinio – stogo įrengimo ir eksploatavimo ypatumus.

Bitumine garo izoliacine membrana TECHNOELAST VB 500 SELF Kecas

Bituminė garo izoliacinė membrana TECHNOELAST VB 500 SELF plokštiems stogams

Lina

Pastatų su padidintu drėgmės kiekiu patalpose (sporto salės, baseinai, gamybinės patalpos) stogo garo izoliacijai turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Tradicinė garo izoliacija šiuo atveju neužtikrina patikimos stogo konstrukcijos apsaugos nuo drėgmės. Statybinių medžiagų kompanija „Technonicol“ pristato naują garo izoliavimo sprendimą – pažangią garus izoliuojančią membraną su folija TECHNOELAST VB 500 SELF.

Naujausi plokščiųjų stogų šiltinimo sprendimai ROCKWOOL

Naujausi plokščiųjų stogų šiltinimo sprendimai ROCKWOOL

Alanta Mitkevičienė
Plečiantis plokščiųjų stogų eksploatacijos įvairovei svarbu tinkamai pasirinkti termoizoliacines medžiagas plokščiojo stogo konstrukcijai, ant kurios bus statomos saulės baterijos, įrengiama žalia zona ar terasa. Pastato stogas yra viena svarbiausių ir labiausiai klimato veikiamų konstrukcijų, todėl ji turi būti atspari atmosferos ir eksploataciniams veiksniams.