Prekyba statybinėmis medžiagomis

Visoje Lietuvoje darbo dienomis 8-17 val. skambinkite +370 678 80688 arba siųskite užklausą

Plokscias stogas

STOGAS: plokščias ar šlaitinis?

Dažnu atveju stogas yra pati brangiausia ir viena svarbiausių namo architektūrinių dalių. Taip yra todėl, kad netinkamai pasirinkus ar įrengus stogą, galite patirti neplanuotų didelių išlaidų – fasado keitimą ar remontą, sugadintos vidaus apdailos remontą, o kur dar baldai ar brangi buitinė technika. Toliau apžvelgsime šių tipų – plokščio ir šlaitinio – stogo įrengimo ir eksploatavimo ypatumus.

 

Įprasta, kad gamybiniai, administraciniai pastatai, gyvenamieji daugiabučiai namai statomi įrengiant plokščią stogą. Tačiau sparčiai daugėja ir individualių gyvenamųjų namų su plokščiu stogu. Ir tam yra keletas objektyvių priežasčių:

  • Plokščią stogą daug paprasčiau apšiltinti šilumos izoliacijos medžiagomis dėl jo paprastos konstrukcijos – taip išvengiama šalčio tiltų, nes gegnės nekerta šilumos izoliacijos. Tokiu būdu pasiekiami šiuo metu keliami A+ energetinio naudingumo klasės reikalavimai. Plokščio stogo apšiltinimui galima rinktis iš plataus medžiagų asortimento – polistireninio putplasčio EPS, akmens vatos (Technonicol, Paroc, Rockwool ir t.t.), PIR plokštės ir kitų medžiagų. Plokščio stogo apsaugai nuo kritulių galima rinktis bituminę ritininę dangą (populiariausios Lietuvoje – Technonicol, Mida Lt, Icopal), PVC dangą (yra ir skirtų terasoms), TPO dangą ir dar keletą kitų variantų.
  • Išnaudojamas visas po stogu esantis plotas, todėl nereikia sukti galvos, kaip išnaudoti erdves, kurias riboja nuožulnūs šlaitai.
  • Plokščio stogo įrengimas pigesnis nei šlaitinio (pirmiausiai todėl, kad plokščio stogo plotas visada mažesnis nei šlaitinio).
  • Plokščias stogas įrengiamas greičiau nei šlaitinis.
  • Plokščias stogas gali būti naudojamas kaip terasa (ypač jei jos nėra galimybių įrengti kieme). Arba stogas gali būti apželdintas. Tiesa, apželdinti gali būti ir plokšti stogai.
  • Plokščias stogas suteikia pastatui modernumo ir šiuolaikiškumo.

Terasa ant stogo

 

 

Apzeldintas plokscias stogas

O dabar pakalbėkime, kodėl žmonės renkasi šlaitinius stogus:

  • Šlaitinis stogas tarnauja kaip atskira namo architektūrinė dalis – galima pasirinkti įvairias formas, spalvas, medžiagas (molines čerpes, betonines čerpes, skardą, bitumines čerpes ar kitas stogo dangas – jų įvairovė tikrai didesnė nei plokštiems stogams skirtų dangų).
  • Šlaitinis stogas, pasirinkus patikimas ir ilgaamžes medžiagas, tarnaus ilgiau nei plokščias.
  • Šlaitinius stogus renkasi tie žmonės, kurie pasitiki jau šimtmečius gyvuojančiomis tradicijomis.

 

Pabaigai verta paminėti, kad ir plokščio stogo, ir šlaitinio stogo įrengimui rekomenduojama rinktis patikimus meistrus su ilgamete patirtimi ir rekomendacijomis, nes įrengimo klaidos gali kainuoti labai brangiai.Mes dirbame su tūkstančiais stogdengių, todėl tikrai galėsime parekomenduoti Jums meistrą bet kuriame Lietuvos krašte.
Darome tai jau 25-erius metus, todėl profesionalais pasitikėti verta.
Ir visai pabaigai –UAB Kečas visada geros statybinių medžiagų kainos.