Prekyba statybinėmis medžiagomis

Visoje Lietuvoje darbo dienomis 8-17 val. skambinkite +370 678 80688 arba siųskite užklausą

Naujausi plokščiųjų stogų šiltinimo sprendimai ROCKWOOL

Naujausi plokščiųjų stogų šiltinimo sprendimai ROCKWOOL

Plečiantis plokščiųjų stogų eksploatacijos įvairovei svarbu tinkamai pasirinkti termoizoliacines medžiagas plokščiojo stogo konstrukcijai, ant kurios bus statomos saulės baterijos, įrengiama žalia zona ar terasa. Pastato stogas yra viena svarbiausių ir labiausiai klimato veikiamų konstrukcijų, todėl ji turi būti atspari atmosferos ir eksploataciniams veiksniams.

Augant energiškai efektyvių pastatų statybai, kai projektuojant ieškoma įvairių inovatyvių sprendimų ir siekiama pastatyti mažų energinių sąnaudų pastatą, ypatingą reikšmę įgyja atsinaujinančių šaltinių panaudojimo galimybė. Be tokių šaltinių integravimo į pastato funkcionavimą, sunkiai pavyks pasiekti aukštą pastato energinę klasę. Ant plokščiųjų stogų suprojektavus ir įrengus atsinaujinančių energijos šaltinių įrangą – užsitikrinsime ir pastato efektyvumo įgyvendinimą.

VIDEO. Plokščiojo stogo apšiltinimo instrukcija (Pastaba: vaizdo įraše naudojami gaminiai gali neatitikti esančių Lietuvos rinkoje, dėl jų teirautis gamintojų).

Platus panaudojimo spektras

Vienas pagrindinių plokščių stogų įrengimo privalumų – galimybė viršutinio aukšto denginio plotą (visiškai neprarandant papildomos erdvės) išnaudoti gan efektyviai. Tačiau bene svarbiausia, jog plokščiasis stogas, kurio danga yra beveik lygi, gali būti išnaudojamas kaip plotas terasai ar kitai panašios paskirties erdvei. Siekiant energinio efektyvumo ant jo galima statyti saulės baterijas, taip pat miestuose norint žalumos galima įrengti žaliąją dangą ar mini sodą.

Lemia energijos suvartojimą

Norint, kad stogas būtų ne tik funkcionalus, bet ir atitiktų termoizoliacinius kriterijus, svarbu ypatingą dėmesį skirti akiai nematomai, bet labai svarbiai pusei – plokščiojo stogo šiltinimui. Plokščiasis stogas yra viena iš pastato atitvarų, kurią veikia didžiausias galimų apkrovų derinys: vėjas, sniegas, vaikščiojimas montuojant ir eksploatuojant stogą, todėl naudojamos termoizoliacinės medžiagos turi būti gerų mechaninių savybių.

ROOFROCK 50 akmens vatos plokštės plokštiesiems stogams

ROOFROCK 50 akmens vatos plokštės plokštiesiems stogams

Todėl tam turi būti naudojamos ne tik gerai šilumą, bet ir apkrovas sulaikančios termoizoliacinės medžiagos, kurios pasižymi ilgalaike eksploatacija. Norint pasiekti nustatytą energinio efektyvumo lygį, būtina visuose pastato atitvaruose numatyti atskirą termoizoliacinį sluoksnį iš efektyvių šilumą izoliuojančių medžiagų. Šie reikalavimai (t.y. pasiekta aukšta pastato energinio naudingumo klasė) bus lengvai įvykdomi, jei projektuojant numatysite ir statant panaudosite tinkamo storio efektyvias termoizoliacines ROCKWOOL akmens vatos medžiagas.

Be to, akmens vatos plokštės yra nedegios, todėl per visą eksploatacijos laiką užtikrins patikimą pastato apsaugą nuo gaisro. O dėl  plaušinės struktūros akmens vata lengvai praleidžia vandens garus, taigi konstrukcija išlieka visad sausa. Todėl teisingas efektyvių ir tinkamų termoizoliacinių medžiagų parinkimas tampa dar svarbesniu veiksniu, lemiančiu energijos suvartojimą pastate.

Plokščiųjų stogų šiltinimo sprendimai – ROCKWOOL stogų plokštės

Naujos ROCKWOOL ROOFROCK stogo plokštės skirtos visiems plokščiųjų stogų izoliacijos reikalavimams įgyvendinti. Jos tinka naujų, rekonstruojamų ir kapitališkai remontuojamų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų stogams šiltinti ant metalinio (plieninio) pakloto ar gelžbetoninio denginio bei renovuojamų senų bituminių dangų sluoksnių. Šios stoginės plokštės pritaikytos naudoti su visų tipų lanksčiomis hidroizoliacinėmis ritininėmis dangomis bei stogų membranomis.

ROCKWOOL stogo plokštės ir mechaniniu būdu prie plieninio pakloto pritvirtinta ritininė hidroizoliacinė sistema puikiai tinka komercinės ir pramoninės paskirties pastatams. Kadangi gelžbetoninio denginio šilumos akumuliacinės savybės (šiluminė talpa) yra didelės, tai gelžbetoninius stogus reikia pakankamai gerai apsaugoti vasarai ir žiemai.

Dėl puikių ROCKWOOL stogo plokščių šiluminių bei akumuliacinių savybių apšiltintose pastatuose vidaus temperatūra išlieka pastovi ir tinkama. Be to, ROCKWOOL stogų plokštės pasižymi matmenų stabilumu, tad temperatūrų skirtumai nepaveiks jų matmenų ir formos laikui bėgant.

Populiarėja žalieji stogai

Apželdintų stogų įrengimas nuolat populiarėja dažniausiai dėl aplinkosauginių ir estetinių aspektų bei rekreacinių reikmių. Nustatyta, kad tokie sprendimai mažina anglies dvideginio kiekį ore bei filtruoja pratekantį rūgštinio lietaus vandenį. Žali stogai kuria psichologiškai komfortišką aplinką, dera prie aplinkos ir jis atrodo išskirtinis.

Dėl didelės sluoksnių masės tokie stogai įrengiami ant gelžbetoninių denginių, o šiltinimui naudojamos termoizoliacinės medžiagos turi atlaikyti dideles nuolatines apkrovas. Ypatingai kietos, didelio dviejų skirtingo tankio sluoksnių ROCKWOOL akmens vatos plokštės HARDROCK MAX tam puikiai tinka.

Apželdintas plokščias stogas

Apželdintas plokščias stogas

Atitinka reikalavimus

ROCKWOOL akmens vatos gaminiai gaminami iš inertiškų, mineralinės kilmės medžiagų, nereaguojančių su kitomis skirtingiems stogo dangos sluoksniams įprastai naudojamomis medžiagomis ar jų komponentais.

Be to, akmens vata yra nedegi, nesitraukia dėl temperatūros pokyčių ir dera su visomis prilydomosiomis bituminėmis bei polimerinėmis vandens ar garų izoliacijos dangomis.

Akmens vata, pagal įvairių normatyvų ir reglamentų reikalavimus, naudojama dengiant degias medžiagas, net įrengiant stogus, kur šilumos izoliacijai pasirinktos polimerinės medžiagos. Dažnai iš akmens vatos yra įrengiami apsauginiai sluoksniai ar skiriamosios nedegios juostos.

Tik ROCKWOOL akmens vata apšiltinti stogai atitinka atsparumo ugniai, šilumos ir garso izoliacijai keliamus reikalavimus.

VIDEO. ROCKWOOL akmens vatos savybės